Św. Krzysztof jest jednym z najpopularniejszych świętych w Kościele katolickim. Jest patronem kierowców i podróżujących. Kościół obchodzi jego wspomnienie 25 lipca.

Tradycyjnie  jak każdego roku w okresie wakacji z tej okazji nastąpiła  modlitwa w intencji wszystkich kierowców, zmotoryzowanych, rowerzystów oraz podróżujących. Prosiliśmy o Boże błogosławieństwo na drodze,  opiekę. Polecaliśmy wszystkie osoby, które zginęły na drogach.  Po wszystkich Mszach Świętych nastąpił obrzęd poświęcenia pojazdów. Kierowcy otrzymali pamiątkowe obrazki. 

Zgodnie z tradycją naszą parafię odwiedzili motocykliści, wśród których byli nasi Parafianie oraz Goście. 

MODLITWA POŚWIĘCENIA POJAZDÓW I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW

Boże, który mocą swojego słowa  stworzyłeś  cały  wszechświat i dałeś człowiekowi władzę nad całym  stworzeniem  oraz  moc  doskonalenia  świata  według  zamysłów Twojej   woli;   spraw,  aby   pojazdy,  dzieło Twoje i  pracy ludzkiej,  dzięki   Twemu błogosławieństwu  służyły  dla  dobra  człowieka,  jego  pracy  i  wypoczynku. Za wstawiennictwem Matki  Najświętszej  i   świętego  Krzysztofa,   patrona  kierowców i podróżujących, ustrzeż Panie wszystkich, którzy będą korzystali  z tych pojazdów, od wszelkich nieszczęść  duszy i   ciała, aby    bezpiecznie mogli   dojechać   do wyznaczonego celu.  Niech  zebrani  kierowcy  i  ich pojazdy będą pobłogosławione dla Twojej  chwały  i  pożytku  ludzkiego  w  imię  Ojca  i  Syna  i  Ducha  Świętego. Amen.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.