Wizytacja Kanoniczna

Pierwsze spotkanie odbyło się z pracownikami naszej szkoły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 im. Feliksa Michalskiego, następnie krótka wizyta – spacer po krywałdzkiej Feliksówce.

Kolejnym punktem była wizytacja kancelarii parafialnej, po której nastąpiło spotkanie z księżmi dekanatu Knurów. 

O godzinie 17:00 nastąpiło uroczyste liturgiczne powitanie księdza Biskupa w naszej wspólnocie parafialnej.

Powitanie przez przedstawiciela Parafialnej Rady Duszpasterskiej, krótkie sprawozdanie przez księdza Proboszcza Marka Kamieńskiego oraz modlitwy przez wstawiennictwo patrona kościoła świętego Antoniego.
Następnie ksiądz Biskup sprawował Mszę Świętą koncelebrowaną w intencji wszystkich Parafian. 

Po Eucharystii odbyła się Droga Krzyżowa, poprowadzona przez ks. Proboszcza, zakończona pasterskim błogosławieństwem ks. Biskupa Grzegorza.  Wieczór upłynął na wspólnej kolacji z osobami zaangażowanymi w życie naszej parafii.

W sobotę o 14:30 ks. Biskup Grzegorz spotkał się z dziećmi i młodzieżą. Spotkanie stanowiło świetną okazję do bezpośredniej rozmowy z księdzem biskupem, zadawania pytań. Obecny był również pan Marian, który zadbał o  oprawę muzyczną.

O 15:00 Parafialna Rada Duszpasterska spotkała się na zapleczu naszego kościoła, by wspólnie porozmawiać o sprawach dotyczących parafii. Po przedstawieniu wszystkich osób zaangażowanych w życie parafialne, były słowo podziękowania księdza Biskupa. Przygotowana i wyświetlona została prezentacja, w której przedstawiono historię naszego kościoła, podsumowano ważne wydarzenia parafialne ostatnich lat. 

Kolejnym punktem było spotkanie z grupami dorosłych i członkami Klubu Emerytów w kościele. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu była możliwość do sakramentu pojednania i pokuty. Na wieczornej Mszy Świętej ks. biskup wygłosił homilię oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

V Niedziela Wielkiego Postu była ostatnim dniem wizytacji kanonicznej. W przedpołudnie odbyły się Msze Święte pontyfikalne.  Poranna o godzinie 7:30 z udziałem osób chorych i starszych, po której uczestnicy otrzymali indywidualne błogosławieństwo.

Uroczysta Suma Pontyfikalna o godzinie 10:00 została odprawiona w intencji wszystkich rodzin naszej parafii. Podczas homilii ksiądz Biskup dziękował wszystkim zaangażowanym w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy Świętej celebrans udzielał indywidualnego błogosławieństwa rodzinom i dzieciom.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *