Konwent Wielkanocny

Konwent Wielkanocny 4 kwietnia 2024r.

W czwartek wielkanocny w oktawie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego kapłani pracujący w Dekanacie Knurów spotykają się na tzw. Konwencie Wielkanocnym.

Uroczystą Mszę Świętą sprawowali kapłani dekanatu pod przewodnictwem
księdza dziekana Grzegorza Kaputa, proboszcza parafii NMP Królowej Aniołów w Chudowie.

W czasie Eucharystii w modlitwach polecano zmarłych kapłanów pochodzących i pracujących w naszym dekanacie, a także proszono o nowe liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Okolicznościową homilię wygłosił ks. Szymon Kos – wikariusz parafii Matki Bożej Częstochowskiej.

W Mszy Świętej uczestniczyli również Parafianie z Krywałdu i dekanatu, co podkreślało jedność wspólnoty kościoła. Spotkanie zakończyło braterskie wielkanocne spotkanie naszych duszpasterzy przy wspólnym stole.