30 V 2024r. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W czwartek 30 maja 2024r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przynaglała nas do złożenia publicznego świadectwa wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.

Boże Ciało, kieruje nasze spojrzenie i myśli ku Eucharystii jako uczcie i trwałej obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Uroczystość stanowi wspaniałą okazję do rozważenia tajemnicy Eucharystii i jest okazją do publicznego zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu.

W tym roku tematyka ołtarzy związana była z hasłem programu duszpasterskiego
„Uczestniczę we wspólnocie kościoła”.

O godzinie 8:00 odprawiona została uroczysta Msza Święta za Parafian, po której udaliśmy się w procesji teoforycznej.

Krywałdzcy Parafianie przygotowali cztery ołtarze:

I  ołtarz na ulicy Kościelnej „Abyśmy stanowili jedno…”

II ołtarz na ulicy Michalskiego przy kaplicy św. Barbary „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

III ołtarz na ulicy Stawowej „Kościół żyje Eucharystią”

IV ołtarz na placu kościelnym „Pan jest pasterzem moim, niczego mi nie braknie”

Przy każdym z nich modliliśmy się o ożywienie naszej pobożności eucharystycznej.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa była dla nas wielkim dziękczynieniem za dar Eucharystii. Procesję zakończyliśmy w kościele uroczystym Te Deum Laudamus.