W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej 3 czerwca 2021 r. kościół obchodził uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjne Boże Ciało stanowiło wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii, było okazją do zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu.

O godzinie 8:00 odbyła się uroczysta Msza Święta  za Parafian, po której udaliśmy się w procesji eucharystycznej po naszym terenie kościelnym. W tym roku został przygotowany jeden ołtarz, przy którym rozważaliśmy Słowo Boże, zanosiliśmy nasze modlitwy oraz wysłuchaliśmy okolicznościowych homilii. Procesję zakończyliśmy uroczystym Te Deum.

 

Procesja Bożego Ciała jest konkretnym zaproszeniem Jezusa do naszych środowisk, aby otoczył błogosławieństwem nasze domy, szkoły, szpitale, zakłady pracy, wsie i miasta.