W piątek 11 czerwca przypadała Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kult Serca Jezusowego rozwinął się w naszym kraju jeszcze przed objawieniami św. Małgorzaty Marii Alacoque. Polska miała też szczególne przywileje od papieża. Na cały Kościół święto NSPJ  rozszerzył papież Pius IX w roku 1856. Począwszy od 1995 r. uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, wypada zawsze w piątek po oktawie Bożego Ciała, Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.

Z kultem Eucharystii blisko związany jest kult Najświętszego Serca Pana Jezusa. Elementy adoracji i wynagrodzenia są w nim bardzo istotne. Przede wszystkim rozbudźmy naszą miłość do Zbawiciela, obecnego w Najświętszym Sakramencie, a przez to pomnóżmy naszą wiarę, nadzieję i miłość.

W tym szczególnym dniu odmówiliśmy
Koronkę do Miłosierdzia Bożego, następnie była Eucharystia
połączona z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.